David Bowie skremowany

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Muzyk od półtora roku walczył z nowotworem wątroby. Dwa dni przed śmiercią wydał swoją ostatnią płytę „Blackstar”. Informacja o jego śmierci została przyjęta z niedowierzaniem i wstrząsnęła światem muzyki i tysiącami jego fanów. Jak doniosły dzisiaj zagraniczne media „The Guardian” i „The Daily Mirror” artysta nie życzył sobie pogrzebu, a jego ciało zostało skremowane w Nowym Jorku, krótko po śmierci muzyka. Przy kremacji, jak donoszą media, nie był obecny nikt spośród przyjaciół ani najbliższych artysty.

Jak informuje „The Daily Mirror” przy kremacji nie było nikogo spośród bliskich muzyka, bo takie było jego życzenie. David Bowie zawsze bardzo cenił sobie prywatność i nie chciał pogrzebu. Zdaniem dziennikarzy nie będzie też żadnego nabożeństwa, pomnika, czy jakiejkolwiek formy fizycznego upamiętnienia Bowiego.

david_bowie_blackstar_llisten_750

gigwise.com

Specyficznie ukochanego artystę żegnali fani na całym świecie organizując imprezy i spotkania, często na ulicach, podczas, których śpiewano jego piosenki, wspominano niezwykłe kreacje i oddawano mu hołd. Fani przygotowali nawet specjalną petycję do Boga „Say No to David Bowie Dead”, pod którą podpisało się ponad 10 tysięcy osób. Pojawił się też apel o przemianowanie nazwy planety Mars na Bowie… Polscy fani zbierają pieniądze, by upamiętnić artystę okazałym muralem w okolicach Dworca Gdańskiego.

Bowie-February-1973-RCA-Studios-NYC_GQ_09May12_pr_1926_642x390

stylencurve.com

Dziennikarze dotarli do informacji co stanie się z ogromnym majątkiem muzyka po jego śmierci. David Bowie w latach 70. był bliski bankructwa, ale uczył się na swoich błędach, więc kolejne zyski przekształcał w papiery wartościowe, a prawa do swoich przyszłych tantiem sprzedał inwestorom. Dzięki takim posunięciom artysta zebrał według szacunków majątek warty około 135 milionów funtów. Pieniądze odziedziczą po nim żona Iman, 15-letnia córka Alexandria Zahra Jones oraz 44-letni syn Duncan Jones.

bowie-blackstar-vice

źródło: muzyka.onet.pl, jastrzabpost.pl

fot. stylencurve.com. gigwise.com