Celine Dion opłakuje śmierć kolejnej bliskiej osoby…

Styczeń obfituje w tym roku w dramatyczne i smutne informacje. 15 stycznia świat obiegła informacja o śmierci ukochanego męża Celine Dion, a dziś dowiadujemy się o kolejnym ciosie dla piosenkarki. Właśnie straciła brata, który podobnie jak jej mąż cierpiał na nowotwór. Łączymy się w bólu z rodziną pogrążoną w tak wielkiej żałobie…

Daniel Dion, brat Celine, miał 59 lat i cierpiał na raka gardła, języka i mózgu. Mężczyzna już od pewnego czasu przebywał w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Siostra Celine Dion, Claudette wyjawiła dziennikarzom, że lekarze mówili wprost, że bratu zostało już tylko kilka dni życia. Claudette w wywiadzie dla „Journal de Montreal” podkreśliła, że sytuacja rodzinna jest teraz bardzo bolesna, a choroba Daniela bardzo przypominała długą walkę z chorobą jaką toczył Rene Angelil, mąż Celin Dion.

nie-zyje-brat-celine-dion

Celine Dion i jej brat – jastrzabpost.pl

Historia związku Celine Dion i Rene to opowieść o wielkiej miłości, wielu wspólnych latach i poświęceniu. Mieli trójkę dzieci – Rene Charlesa urodzonego w 2001 roku oraz bliźnięta – Nelsona i Eddy, urodzonych w 2010 roku. Rene Angelil był starszy od piosenkarki aż o 26 lat, to dzięki niemu o jej talencie dowiedział się świat. Gdy w 1980 roku otrzymał demo od brata pewnej zdolnej 12-latki postanowił zostać jej menadżerem i pomóc zrobić międzynarodową karierę. Podobno na pierwszym przesłuchaniu, gdy usłyszał jej głos popłakał się. Młodziutka piosenkarka zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, że zastawił swój dom, by sfinansować nagranie jej albumu i trasę koncertową po Kanadzie, Japonii i Europie.

1452812253-156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b-622x350

potins.net

Osiem lat później w 1988 roku Celine wygrała konkurs Eurowizji. Otworzyło jej to drogę do kariery, a Rene tego dnia po raz pierwszy ja pocałował i ich relacje się zmieniły. Pobrali się w 1994 roku w Montralu, po latach ukrywania swojej miłości.

t2-cp-note-magazines-out-tv-out-celine-living-dec-17-94

24news.ca

Po raz pierwszy u Rene Angelil lekarze wykryli nowotwór w 1999 roku. Rak krtani – taka diagnoza była druzgocąca. Piosenkarka choć była u szczytu kariery wycofała się z występów, by wspierać męża. w 2000 roku para świętowała zwycięstwo nad chorobą. Odnowili wtedy przysięgę małżeńską. Rok później na świat przyszło ich pierwsze długo oczekiwane dziecko. W 2010 roku po kilkunastu próbach zajścia w ciążę metodą in vitro urodziły się bliźnięta i wydawać by się mogło, że w rodzinie zapanuje prawdziwa sielanka.

7ab2042767967a41ca277b3780e9c529

Reuters

Niestety w 2013 roku u Rene ponownie wykryto raka. W 2014 roku piosenkarka ponownie zawiesiła karierę i zajęła się opieką nad chorym mężem. Udzieliła wtedy wzruszającego wywiadu ABC News opowiadając o codzienności życia i walki z chorobą:

Chcę poświęcić każdy gram mojej siły i energii na walce o zdrowie męża. I aby tego dokonać, muszę poświęcić ten czas jemu i naszym dzieciom. Nie może jeść, więc go karmię. Ma rurkę. Karmię go trzy razy dziennie.

Rene namówił jednak żonę do powrotu na scenę, co uczyniła w sierpniu 2015 roku, koncertem w Las Vegas. Wyznała wtedy dziennikarzom, że ukochany mąż, chce umrzeć w jej ramionach.

Pytam „Boisz się? Rozumiem. Powiedz mi o tym” i Rene mówi „Chcę umrzeć w twoich ramionach”, „Ok, w porządku. Będę z tobą, umrzesz w moich ramionach.

6967f8717e917b00c770552266dd5fab

AFP

Wczoraj rzecznik rodziny poinformował, że pogrzeb Rene odbędzie się 22 stycznia w bazylice Notre Dame w Montrealu, gdzie wiele lat temu para brała ślub.

źródło: muzyka.onet.pl, jastrzabpost.pl, plejada

fot. Reuters, AFP, 24news.ca, potins.net, today.com., jastrzabpost.pl, abacapress